Jak Zamawiać

Szanowni Państwo,

 • prosimy o zgłoszenia poprzez e-mail lub zapytania telefoniczne. Dla Państwa wygody, na terenie Poznania, możliwy kontakt osobisty z dojazdem do siedziby Państwa firmy. Pracujemy w systemie zaliczkowym na konkretne etapy prac oraz w systemie przedpłaty na produkty drukowane. Kalkulację, na życzenie, przeprowadzamy przed rozpoczęciem zlecenia.

 • po uzgodnieniach prace będą kierowane do Państwa wglądu lub akceptacji. Dostarczone pliki będą w wersji roboczej, mogą być niekompletne lub chronione hasłem. O ostatecznej wersji, dopracowanej w szczegółach, będą Państwo informowani.

 • o terminie realizacji będą Państwo informowani, jednak w przypadku projektów wysyłanych przez e-mail, realizacja nie dłużej niż 3-7 dni dla mniejszych form. W przypadku większych zleceń oraz prac fotograficznych i technicznych do uzgodnienia. W zakresie produktów drukowanych, czas oczekiwania wydłuża się o terminy drukarni oraz czas dostawy.

 • otrzymane projekty na Państwa monitorach i na wydrukach, kolorystycznie mogą odbiegać od gotowych wydruków w drukarniach. Nie stanowi to podstawy do reklamacji, gdyż każde urządzenie charakteryzuje własna przestrzeń barwna. Jeżeli występują kolory zdefiniowane, prosimy o podanie składowych CMYK, numeru Pantone, przesłanie Księgi Znaku z niezbędnymi informacjami. Wszelkie przesłane materiały pozostają do wiadomości Pracowni Converte i w żaden sposób nie są udostępniane osobom trzecim.

 • pliki przeznaczone do druku wymagają dobrej jakości, wskazany jak największy format, wysoka rozdzielczość (300 dpi). Jeżeli Państwo fotografują, prosimy o ustawienia na jak największy format zdjęcia. Pliki ściągane z Internetu o niskiej rozdzielczości, nie mają zastosowania w profesjonalnym druku. Jakość Państwa tak przygotowanych prac może być niska lub wymagać wektoryzacji niektórych elementów.

 • pliki do projektów, składu prosimy o przesyłanie w luźnej formie, bez wklejania do programu Word. W Wordzie bądź w e-mailu prosimy o umieszczenie jedynie gotowych tekstów do skopiowania. Obsługa formatów .ai, .cdr, .eps, .psd, pdf, jpg, tiff, png, gif.

 • jeżeli potrzebują Państwo sam projekt, wskazana byłaby informacja przynajmniej z podstawowymi parametrami technicznymi z drukarni, w której Państwo zamierzają drukować (drukarnie charakteryzują się każda własną specyfikacją). Kontakt z drukarnią i sprawy natury technicznej mogą Państwo zlecić Pracowni Converte.

 • przy zakupie nabywają Państwo prawa autorskie. Pracownia zastrzega sobie możliwość użytkowania prac w prezentacjach Portfolio. Przekazywanie otwartych plików do ewentualnej dalszej obróbki poza Pracownią – do indywidualnego uzgodnienia. W przypadku zdjęć, wykorzystywanych do Państwa projektów, obowiązuje tzw. licencja standardowa do druku. Zdjęcia nie posiadają charakteru unikatowego, mogą być powielane.

 • pomimo wnikliwej kontroli danych, sporadycznie może wystąpić błąd w treści. Państwa ostateczna akceptacja jest równoznaczna z wyrażeniem zgody co do poprawności tych danych.

 • produkty sklasyfikowane w Cenniku z ceną „do uzgodnienia” podlegają indywidualnej wycenie w zależności od ilości, parametrów technicznych, jakości przesłanych materiałów itp. Będą Państwo szczegółowo informowani co podlega kalkulacji.

 • papier w druku offsetowym - biały gładki (kolor nadrukowany) 90g niepowlekany, 135g mat+błysk, 170g mat+błysk, 250g błysk, 300g mat+błysk, 350g mat.

 • dokładne formaty z zakładki Oferta:
  A1 841x594 mm, A2 594x420 mm, A3 420x297 mm, A4 297x210 mm, A5 210x148 mm, A6 148x105 mm, A7 105x74 mm
  B1 707x1000 mm, B2 500x707 mm, DL 99x210 mm, koperta DL 110x220 mm.